ספא | פרסם כאן
 
 
 
 
עיסוי איורוודה

עיסוי איורוודה מכיוון ששגרת חיינו מלאה במתח, בעייפות ובלחצים שונים אנו מוצאים עצמנו לעיתים קרובות מחפשים דרכים לאזן עצמנו. מכון ספא הו

נועה
פורסם: 7/8/2010

מאמר זה שייך לקטגוריית עיסוי איורוודה

 

עיסוי איורוודה

מכיוון ששגרת חיינו מלאה במתח, בעייפות ובלחצים שונים אנו מוצאים עצמנו לעיתים קרובות מחפשים דרכים לאזן עצמנו. מכון ספא הוא אחד המקומות המעניקים מענה לאותם מצבי לחץ ועייפות על ידי מגוון רחב של טיפולים לגוף ולנפש. אחד העיסויים המוצעים במכון ספא הוא עיסוי איורוודה.

עיסוי איורוודה הוא עיסוי הלקוח ממסורת הרפואה ההודית, והוא למעשה אחד העיסויים העתיקים והמסורתיים בעולם כולו. פירוש המילה איורוודה מסנסקריט היא "מדע החיים" ובכך מבטאת את ההנחה כי איורוודה היא התייחסות שלמה אל החיים ובעלת עקרונות מנחים רבים, מלבד עיסוי איורוודה עצמו.

תורת איורוודה, מלבד עיסוי איורוודה, כוללת גם התייחסות לתזונה בריאה, למדיטציה ולרוחניות. איורוודה כוללת שימוש בצמחי מרפא ומכוונת אל ניקוי הגוף מרעלים, אשר לטענתה הם אחת הסיבות העיקריות לנזקים וחוסר איזון. עיסוי איורוודה דוגל בטיפול מונע ובהתחזקות גופנית ומנטאלית כבסיס מחסן למחלות, בעיות וחולשות פיזיות ומנטאליות. מסיבה זו כדאי לבצע עיסוי זה באופן קבוע.

עיסוי איורוודה פותח באבחון מעמיק של המטופל על ידי המטפל. באבחון מתייחס המטפל אל מגוון רחב של סימנים גופניים ועקרונות נפשיים של המטופל המהותיים למהלך הטיפול ולתוצאה המבוקשת. עיסוי איורוודה עושה שימוש בשמנים ארומותרפים אשר משפרים ותורמים למגע המטפל בגופו של המטופל, מביאים להגמשת והזנת העור ומטפלים בבעיות גופניות. אלמנט נוסף הבא אשר עיסוי איורוודה מביא לידי ביטוי הוא ניסוך שמן חם על העין השלישית אשר במרכז המצח אשר על פי המסורת מביא להתחדשות רוחנית.

עיסוי איורוודה מבטא בתוכו עקרונות רוחניים של טיהור, שלווה והתחדשות כבסיס לריפוי ולחיים בריאים. בפעם הבאה שנפנה אל מכון ספא על מנת לרענן את גופנו ונפשנו כדאי שנבחר עיסוי איורוודה, אשר ישיג את המטרה במלואה.